Speciální ocenění

Nejlepší UX aplikace

ExperienceU, lídr českého user experience, pravidelně uděluje v rámci ankety Mobilní aplikace roku speciální ocenění pro aplikaci s nejlepším UX. ExperienceU porovnal vítězné aplikace napříč soutěžními kategoriemi. Mobilní aplikace Antivir a ochrana mobilu dosáhla nejlepších výsledků v expertním posouzení oblasti User Experience a vyhrála tak cenu Nejlepší UX mobilní aplikace roku. 

Vítěz obdržel volný vstup na jedno z pravidelných školení Dobrého webu.


Nejpřístupnější aplikace

Mobilní zařízení dnes může být pro uživatele se zdravotním postižením neocenitelným pomocníkem. Pomocí něj mohou samostatně vykonávat činnosti, které ještě před pár lety mohli dělat jen s pomocí jiné osoby či na stolním počítači – ať už je to komunikace s okolím, surfování po webu, vyhledávání v jízdních řádech, nakupování či správa bankovního účtu. K tomu, aby mohli beze zbytku využívat možnosti, které dnešní mobily a tablety nabízí, je ale třeba, aby tato zařízení a aplikace v nich byly přístupné, tj. bylo s nimi možné pracovat například bez zrakové kontroly. A není jistě nezajímavé, že přístupná mobilní aplikace se lépe používá i běžným uživatelům.

Vítězem této kategorie se stane mobilní aplikace, která dosáhne nejlepších výsledků v expertním a uživatelském testu přístupnosti. Hodnoceny budou vítězné aplikace v každé kategorii, pro kterou hlasovala veřejnost.